Menu

HR jak CHorwacja

Wszystko o Chorwacji od polityki po turystykę.

Pogoda w Chorwacji

maciej.dobosiewicz

Redakcja HR jak CHorwacja ma szczęście. Tam, gdzie się znajdzie, zawsze dzieje się coś wyjątkowego. Nawet pogoda sprawia miłe niespodzianki...

Jaka jest pogoda w Chorwacji? Wiadomo - upał i żar bijący z nieba tak mocno, że nie wiadomo jakim cudem kamienie nie rozgrzały się jeszcze do czerwoności. Mimo to potrafią nagrzać się na tyle mocno, że miłośników chodzenia boso parzą w stopy. Prognozy pogody rozpieszczają Chorwatów tak bardzo, że są oni gotowi ryzykować gwarancje pięknej pogody, a generalnie wszyscy (i turystyczni organizatorzy i co bardziej doświadczeni turyści) wiedzą: może się coś spóźnić, może  hotel wyglądać gorzej niż na folderach, może plaża okazać się litym kamieniem, zamiast piasku, który obiecał jakiś dureń jeszcze w Polsce, może się kelnerowi nie chcieć podejść do Twojego stolika tak szybko, jak tego oczekujesz, ale pogoda, POGODA w Chorwacji latem NIE ZAWODZI.

No chyba, że się ma szczęście. Redakcja HR jak CHorwacja miała. Odwiedziła okolice Trogiru na przełomie czerwca oraz lipca 2009 i powitał ją deszcz. A potem już tak było tak samo. Nie padało cały czas, ale za to co dzień. Na dowód pokaz zdjęć zachmurzonego nieba nad Chorwacją:

 

(zdjęcia: Joanna Weiss)

Na co dzień jednak wygląda to zupełnie inaczej. Ze znacznie większą ilością słońca i sympatycznych, jasnych kolorów. Mniej więcej tak:

(zdjęcia: moveit.pl)

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się, jaka aktualnie jest pogoda w Chorwacji, jaka pogoda w Chorwacji będzie oraz jak pogoda w Chorwacji była, to radzimy wejść na stronę, którą prowadzi Državni hidrometeorološki zavod. Można tam znaleźć naprawdę wiele przydatnych informacji, tym bardziej, że serwis jest także w wersji angielskiej. Polskich turystów na pewno ucieszy aktualna temperatura chorwackiego morza.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Jagoda] *.toya.net.pl

    Ja moje ostatnie wakacje planowałam właśnie do Chorwacji przy pomocy www.swiatwypoczynku.pl/ , i jestem bardzo zadowolona. Wakacje w Chorwacji się baaardzo udały, pogoda dopisała, choć były takie dni, że się uciekało już ze słonka, tak grzało :) Ludzi sporo, ale ja na szczęście należę do osób, którym to jakiś bardzo nie przeszkadza. Szkoda tylko że powrót był nie za ciekawy, bo pogoda u Polsce jak na chwilę obecną nie za ciekawa ;/

© HR jak CHorwacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci