Menu

HR jak CHorwacja

Wszystko o Chorwacji od polityki po turystykę.

Serial roku

maciej.dobosiewicz

Tak. Wreszcie udało się nam go dopaść. Można na youtube, można też na dailymotion. Kto zna chorwacki (lub inne warianty byłego s-h) niech koniecznie łapie się za Crno bijeli svijet:

 

 

My dotarliśmy już do odcinka czwartego i naprawdę zaczynamy się już bać, jak to będzie, gdy obejrzymy ostatni. Zalet ten serial ma tyle, co wad większość polskich. Wymieńmy najważniejsze: doskonale zarysowane postaci, zabawne dialogi, wspaniała (międzynarodowa, kłaniamy się Anicy i potwierdzamy, że Anica Dobra, to wciąż dobra riba)obsada, świetny pomysł na sprężynę, która nakręca akcję.

Zaczynamy w ostatnim dniem 1979 roku. Tito jest już ciężko chory i większość domyśla się, że jedną nogą jest na tamtym świecie. Mamy więc obraz sielanki, która wkrótce pogrąży się w kryzysie, najpierw ekonomicznym, potem politycznym, a na końcu w wojnie. Tymczasem ludzie chcą się cieszyć życiem. Starzy korzystając z pozycji, którą wypracowali, młodzi włączając się w punkrockową modę, która właśnie dotarła do Zagrzebia z Zachodu.

Ech, gdyby Polskę tak uroczo sportretował...

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [stacjabalkany.pl] *.play-internet.pl

    Kurde a jest gdzieś jakaś wersja z polskimi napisami bo wydaje mi się ze może to być bardzo fajna rzecz. Oglądałem jakiś czas temu "Karaule" i bardzo mi się podobało

© HR jak CHorwacja
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci